:: ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :
 

1395/10/15 21:02:38
در نخستین نشست داوران اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری خراسان رضوی مطرح شد:
تاکید هیئت داوران بر حضور پر شور خبرنگاران در جشنواره استان
اعضای هیئت داوران اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری خراسان رضوی بر حضور پر شور خبرنگاران در این جشنواره تاکید کردند.

     اعضای هیئت داوران اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان بر حضور پر شور خبرنگاران در این جشنواره تاکید کردند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره، داوران اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری خراسان رضوی به میزبانی هتل فرهنگ و هنر گرد هم آمدند تا ضمن تبیین راهکارها و هم نظری، در خصوص تقسیم داوری بخش های 9 گانه جشنواره برنامه ریزی کنند. در ابتدای جلسه مدیر خانه مطبوعات خراسان رضوی و دبیر اولین جشنواره مطبوعاتف خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان ضمن تشکر از داوران برای پذیرش مسئولیت، از همدلی و همکاری اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات در تصویب و کمک به برگزاری این رخداد رسانه ای که برای اولین بار در خراسان رضوی شکل گرفته است تقدیر کرد.

ترکیب داوران

     مهندس «مجتبی نوریان» با اشاره به شیوه نامه ابلاغی از معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره نحوه انتخاب داوران افزود: سه داور به انتخاب خانه مطبوعات بودند شامل یکی از اعضای خانه مطبوعات، یکی از برندگان جشنواره های سراسری و یکی از پیشکسوتان عرصه مطبوعات استان که در جمع بندی ها به ترتیب آقایان علی هاشمی، غلامرضا بنی اسدی و بهروز محسنی معرفی شدند. وی منتخب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از میان اعضای هیئت منصفه مطبوعات استان را آقای مهندس سید جلال فیاضی و منتخب مرکز مطالعات رسانه ها را خانم لیلا رستگار اعلام و تصریح کرد: خوشحالیم که ترکیبی از رسانه های مختلف را در جمع هیئت داوران داریم.

     دبیر اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری خراسان رضوی، همچنین از پیگیری های حضوری آقای مهندس فیاضی در معاونت امور مطبوعاتی به منظور تسریع در موافقت و دریافت مجوز برگزاری جشنواره تشکر و اظهار امیدواری کرد: همکاران مطبوعاتی ار فرصت مغتنم پیش آمده که همانا آرزوی دیرینه ایجاد فضایی برای رقابت بود استفاده و مشارکت کنند.

انتخاب رئیس هیئت داوران

     در ادامه جلسه ضمن رای گیری میان اعضای هیئت داوران، آقای مهندس فیاضی به اتفاق آرا به عنوان مسئول کمیته داوران اولین جشنوراه مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری خراسان رضوی انتخاب شد و داوری بخش های 9 گانه جشنواره میان اعضا تقسیم شد.

     رئیس هیئت داوران جشنواره هم با ابراز خوشحالی از راه اندازی اولین جشنواره مطبوعات استان، خواستار ایجاد نشاط و تحرک میان خبرنگاران و تشویق به شرکت شد. مهندس «سید جلال فیاضی» افزود: خراسان رضوی با پیشینه و پشتوانه قوی و داشتن رسانه هایی قدرتمند و خبرنگارانی پر تلاش باید در ردیف اول استان هایی باشد که این جشنواره را برگزار کردند بنابراین اگر مشارکت ضعیف باشد به نام و حیثیت استان لطمه وارد می کند.

داوری آثار یک مرحله ای است

     این پیشکسوت مطبوعات استان و داور یک دوره جشنواره سراسری مطبوعات کشور بر توجه بیشتر به نحوه برگزاری مطلوب و نیز دقت نظر داوران جشنواره تاکید کرد و ادامه داد: طبق شیوه نامه ابلاغی، رسیدگی به آثار دریافتی یک مرحله ای و صرفا توسط داوران انجام می شود. به گفته وی رد هر اثر منوط به نظر حداقل دو داور است و با درخواست 3 داور، امکان طرح مجدد آثار رد شده توسط دبیرخانه یا فرآیند داوری وجود دارد.