:: ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :
 

1395/10/16 11:39:06
مدیر مسئول روزنامه قدس در گفت و گو باستاد خبری جشنواره مطبوعات خراسان رضوی:
جشنواره استانی مطبوعات فرصتی برای دیده شدن است
برگزاری جشنواره های استانی سبب انگیزه دادن به خبرنگاران می شود و به نوعی فرصتی ایجاد می شود که دیده شوند.

برگزاری جشنواره های استانی سبب انگیزه دادن به خبرنگاران رسانه ها می شود و به نوعی فرصتی ایجاد می شود که دیده شوند. مدیر مسئول روزنامه قدس در گفت و گو با ستاد خبری اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری خراسان رضوی گفت: همان طور که نشریات و خبرنگاران با انعکاس رویدادها و مصاحبه دیگران رابه جامعه معرفی می کنند این جشنواره ها می تواند با معرفی برترین ها در عرصه مطبوعات استان در بهبود کار این فعالان خبر  تاثیر مثبتی بگذارد و با ایجاد رقابت از طریق این جشنواره ها عملکرد روزنامه نگاران به نقد کشیده می شود و در نهایت به بهبود کار روزنامه نگار می انجامد و بهبود کار روزنامه نگار در واقع روزنامه مطبوع را مطرح می کند و به اوج می رساند.
"ایمان شمسایی"تصریح کرد: برگزاری جشنواره مطبوعات استانی کمک می کند به حرفه ای و تخصصی شدن چرا که در این رقابت کیفیت آثار توسط بزرگان و داوران مطبوعات سنجیده می شود و با سنجیده شدن  است که منجر به خلق آثار بهتر خواهد شد.
وی ادامه داد: مطبوعات استانی نیاز دارند که در سطح کشور دیده شوند و برگزاری جشنواره های مطبوعات استان فرصت مناسبی برای دیدن است.
وی یاد آورشد: برگزاری جشنواره های استانی به تخصصی شدن مطبوعات کمک خواهد کرد و رسانه ها را آماده می کند تا بتوانند در عرصه رقابت با پایتخت نشینان خودشان را بیشتر مطرح کنند.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره های تخصصی افزود: در سال 82 جشنواره مطبوعات تخصصی در حوزه شهری و ورزشی برگزار شد که اقدام بسیار خوبی صورت گرفت چرا که سبب استقلال حوزه های تخصصی شد و به صورت ریزبینی به سوژه ها نگاه شد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما درباره جایگاه رسانه ای استان در کشور افزود: به طور قطع خراسان مهد رونامه نگاری در کشور است و اکثر قلم به دستان پایتخت که توانسته اند در عرصه مطبوعات موفق عمل کنند نگارش و روزنامه نگاری را از خراسان آغاز کرده و در سطح کشور مطرح شده اند و اگر نگاهی به مسابقات روزنامه نگاری د ردهه اخیر بیندازیم بیشترین جوایز را روزنامه نگارانی خراسان  اخذ کرده اند.
وی ادامه داد: جشنواره های استانی نه تنها محدودیت ایجاد نخواهد کرد بلکه تخصصی شدن را مطرح می کند اگر به تاریخچه مطبوعات توجه کنیم روزنامه محلی خبر جنوب با قدمتی که دارد فقط در سطح جغرافیایی استان فارس فعالیت می کند اما روزنامه های خراسان با قدمت بیش از 70 سال و قدس با 30 سال فعالیت در سراسر کشور حضوری فعال دارند و این نشان از توان و قدرت روزنامه نگارانی است که شبانه روز در رسانه های خود فعالیت کرده اند و حق آنان است که تجلیل و تقدیر شوند و برگزاری جشنواره مطبوعات این فرصت را فراهم و مهیا می کند.
مدیر مسئول روزنامه قدس تشکل های صنفی را عاملی برای دور  هم جمع شدن دانست و تاکید کرد: با حضور روزنامه نگاران در عرصه رقابت در جشنواره های مطبوعاتی استان با سایر همکاران خود تعامل و وفاق فکری صورت خواهد گرفت و به همین منظور از تمامی اصحاب قلم استان می خواهم که در این رقابت حضور داشته باشند تا گرما بخش این دور هم بودن تر دیده شود 
وی همچنین پیشنهاد کرد اگر برگزاری این رقابت ها در قالب حوزه های فرهنگی، ورزشی، هنری و اجتماعی صورت می گرفت قالب بهتری به جشنواره می بخشید و در واقع اگر جشنواره مطبوعاتی تخصصی در حوزه های مختلف را برگزار می کردیم فرایند مطلوب تری شاهد بودیم و نگاه تخصصی به حوزه هایی که مستقیم درد مردم را منعکس می کنند مورد توجه قرار می گرفت.
وی خاطر نشان کرد :رسانه ها و روزنامه نگاران هر چه به انعکاس درد و مشکلات مردم نزدیک تر باشند قطعا مردم روزنامه خوان تر خواهند شد.