:: ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :
 

1395/10/17 14:38:52
مسئول ایرنا خراسان رضوی در گفت و گو با ستاد خبری جشنواره مطبوعات استان:
جشنواره های استانی در ارتقای کیفی مطبوعات نقش مهمی دارند
برگزاری جشنواره مطبوعات استانی در رشد کیفی تولیدات رسانه ای کمک شایسته ای خواهد داشت.

     برگزاری جشنواره مطبوعات استانی در رشد کیفی تولیدات رسانه ای کمک شایسته ای خواهد داشت. مسئول خبرگزاری ایرنا (خراسان رضوی) در گفت و گو با ستاد خبری اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری خراسان رضوی با بیان این مطلب گفت: ایجاد رقابت سالم در میان خبرنگاران انگیره بهتر شدن را در میان آنان افزایش خواهد داد. «شاهین فرشاد» افزود: رقابت مطبوعاتی فرصتی است تا خبرنگاران  از قوت و ضعف خود آگاه شوند و در بالا بردن سطح کیفی نشر قلم خود تلاش مضاعفی را داشته باشند. اگر در این جشنواره ها از داوران غیر استانی که سهمی در نتایج ندارند استفاده شود قطعا انگیزه حضور خبرنگاران در شرکت و حضور گسترده در این مسابقات افزایش خواهد یافت.

     وی پیشنهاد کرد: در این جشنواره ها آثار برتر خبرنگاران سایر استان های هم جوار در کنار آثار استان قرار گیرد تا حس رقابت و تلاش برای بهتر بودن را ایجاد کند. همچنین برگزاری کارگروه ها و کارگاه های آموزشی، تخصصی و فنی رسانه ای در کناربرگزاری این جشنواره ها ضروری است.

رسانه های خراسان رضوی متمایز از دیگر استان هاست

     "فرشاد"در پاسخ به این سوال که نقش رسانه های خراسان رضوی در مقایسه با دیگر رسانه های کشور چگونه است؟ گفت: خراسان رضوی با داشتن 4 روزنامه خراسان، قدس، شهر آرا و اتفاقیه از استان های دیگر متمایزتر است 2روزنامه سراسری خراسان و قدس به خوبی توانسته اند در مقایسه با رونامه های پایتخت از عهده رقابت سربلند بیرون بیایند و این نشان از رشد و بالندگی خبرنگاران این رسانه هاست. وی ادامه داد: رقابت با روزنامه های پایتخت بسیار سخت و دشوار است چرا که محدویدت هایی در سطح اطلاع رسانی  وجود دارد که نیاز به تلاش بیشتر است و خراسان رضوی با همین داشته های خود توانسته در مقایسه با رسانه های اصفهان، کرمان و .....به خوبی از عهده وظایف خود سربلند بیرون آید. وی خواستار توزیع بسته های تشویقی از سوی مراکز دولتی - غیر دولتی و ارشاد برای رسانه هایی شد که این گونه در خدمت جامعه هستند.

    خانه های مطبوعات، عامل وفاق خبرنگاران 

     مدیر خبرگزاری ایرنا درباره تشویق حضور و رقابت خبرنگاران استانی در این قبیل جشنواره ها گفت: اگر به عدالت رفتار شود و به دور از از دیگاه خاص سفارشی در انتخاب برترین ها اقدام کنیم به طور قطع حضور خبرنگاران در این جمع افزایش خواهد یافت. از طرفی خانه مطبوعات استان می تواند با ایجاد قوت قلب و انگیزه در میان خبرنگاران تعاملات دوستانه در میان آنان را افزایش دهد و منبعی برای انتقال تجربیات دیگر خبرنگاران باشد. وی همچنین از خانه مطبوعات استان به عنوان منبع وفاق و دوستی در میان خبرنگاران رسانه ها یاد و تصریح کرد: کلیدی ترین ، بهترین و مطمئن ترین منبعی که می تواند نقش سازنده ای  برای انتقال تجربیات همکاران داشته باشد خانه های مطبوعات است.