:: ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :
 

1395/10/18 17:05:06
سرپرست روزنامه کیهان در گفت و گو با ستاد خبری جشنواره مطبوعات استان:
جشنواره مطبوعات خراسان رضوی پایگاه حمایتی خبرنگاران است
جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری خراسان رضوی، پایگاه حمایتی خبرنگاران است.

     جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری خراسان رضوی ، پایگاه حمایتی خبرنگاران است. خراسان رضوی چه از لحاظ قدمت و چه از لحاظ فعالیت رسانه ای، دومین قطب مطبوعات کشور محسوب می شود و برگزاری جشنواره های استانی می تواند در معرفی و انعکاس این موفقیت ها تاثیر زیادی داشته باشد. سرپرست روزنامه کیهان در استان با بیان این مطلب به ستاد خبری اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری خراسان رضوی گفت: مطبوعات استان با توجه به این که محور اصلی تنویر افکار عمومی و خدمات رسانی به مردم است باید بتواند اعتماد مردم را به خود جلب کند و به رسالت خود که پرداختن به مشکلات عمومی مردم است همت بیشتری کند.

     «محمد رضا صفری» افزود: در بحث استانی، پرداختن به این موضوعات جدی تر می شود و روزنامه های خراسان و قدس با توجه به این که باید در برابر رقبای تهرانی هم رقابت داشته باشتد نیاز دارند که مورد حمایت قرار گیرند از طرفی نشریات محلی و منطقه ای در کنار این 2 روزنامه قدر مطبوعاتی کشور  با برگزاری این جشنواره ها می توانند در معرفی و نقد خبرنگاران خود مورد ارزیابی قرار گیرند.

     وی در پاسخ به این که جشنواره های مطبوعاتی چه نقشی درحمایت از  نشریات محلی دارد ادامه داد: اهمیت برگزاری این جشنواره ها وقتی نمود پیدا خواهد کرد که بتواند برای نشریاتی که از مشکلات مالی رنج می برند اقدام مثبت و تاثیر گذاری انجام دهد  و حامیان مالی و سرمایه گذاری پیدا کند تا از نشریات محلی حمایت کند. خبرنگارانی که در این نشریات قلم می زنند هیچ پشتوانه ای از قبیل بیمه و... ندارند بنابراین خانه مطبوعات استان د در حاشیه برگزار ی این قبیل جشنواره ها باید بتواند در راستای حمایت مالی و معنوی دوستان همکار قدم های مثبتی بردارد .

     وی خاطر نشان کرد: سال ها پیش در کیهان طرحی را آماده کردیم با عنوان «طرح آینه مطبوعات استان خراسان » و هدفمان معرفی توانمندی های مطبوعات استان و خبرنگاران به کشور بود و اصرار داشتیم جایگاه مطبوعات استان را در کشور به عنوان دومین قطب مطبوعات حفظ کنیم که امیدواریم این اقدام توسط خانه مطبوعات استان به عنوان یک رکن اصلی مد نظر قرار گیرد.

فعالیت های خانه مطبوعات استان مورد رضایت است

     صفری، برگزاری جشنواره مطبوعات به میزبانی شهرستان ها را پیشنهاد کرد و گفت: می توان از توانتمندی شهرستان های بزرگ استان در برگزاری این قبیل جشنواره ها سود برد و اگر جشنواره در مشهد برگزار می شود این فرصت هم به شهرستان ها داده شود تا خود را در عرصه رقابت مطبوعاتی به نقد بگذارند و توانایی های اصحاب قلم این شهرستان ها بیشتر از بیش مورد توجه قرار گیرد.

     وی همچنین از فعالیت های صورت گرفته  در خانه مطبوعات طی 2 سال اخیر ابراز رضایت و تصریح کرد: همه دوستانی که به عنوان هیئت مدیره در این خانه تلاش می کنند از بهترین ها و قوی ترین های مطبوعاتی و رسانه ای هستند به طوری که سال ها مهندس نوریان مدیر خانه مطبوعات را می شناسم و می دانم شخصیتی است که مورد وثوق همه است و اطمینان دارم هر کاری که در خانه مطبوعات استان صورت گرفته نتیجه حضور قدرتمند دکتر احدیان رئیس هیئت مدیره، فیاضی بزرگ مرد عرصه مطبوعات استان و سایر دوستان در این خانه است و امیدوارم همه رونامه نگاران و خبرنگاران استان در این جشنواره که در واقع پایگاه حمایتی خبرنگاران است حضوری گرم و پرتلاش داشته باشند.