:: ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :
 

1395/10/21 16:44:35
مدیر خبرگزاری مهر خراسان رضوی در گفت و گو با ستاد خبری جشنواره مطبوعات:
جشنواره های مطبوعات استانی به وحدت جامعه خبری کمک می کند
جشنواره های مطبوعات استانی می تواند به وحدت جامعه خبری کمک کند.

     هر کاری که برای انسجام و وحدت میان جامعه خبری استان انجام شود ستودنی و قابل ارزش است و جشنواره های استانی می تواند در نیل به این هدف کمک کند. مسئول خبرگزاری مهر در خراسان رضوی با بیان این مطلب و در پاسخ به سوال ستاد خبری اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری خراسان رضوی، درباره اهمیت برگزاری جشنواره مطبوعات استان گفت: رسانه ها و خبرنگاران استان مظلوم واقع شده اند و جشنواره های استانی مطبوعات، می تواند با ارزیابی و سنجش آثار افراد تاثیرگذار در جامعه مطبوعاتی استان سبب دیده شدن و معرفی آنان باشد. «یاسر ظریفی» افزود: خراسان رضوی به نوعی پایتخت سیاسی و معنوی کشور است و ظرفیت ویژه و شایسته ای دارد به طوری که بسیاری از خبرنگاران زبده که درپایتخت به فعالیت خبری و مطبوعاتی ادامه می دهند کار خبری و رسانه ای خود را از این استان آغاز کرده اند.

ضعف ارتباطی

     وی مشهد را اساس و الفبای اولیه خبری برای خبرنگاران بنام کشور ذکر و تصریح کرد: خبرنگاران مشهد قابلیت ارتباطی و معنوی قوی در کارهای خبری دارند اما به درستی دیده نشده اند. یکی از دلایل مهمی که سبب شده است همکاران رسانه ای استان در جمع مطبوعات کشور دیده نشوند ضعف ارتباطی است. وی با بیان این که متاسفانه همکاران رسانه ای استان یک دست و متحد نیستند و در موضوع صنفی باید مدیران جراید و همکاران مطبوعاتی به توافق برسند و نگرش های متفاوت را کنار بگذارند از خانه مطبوعات استان به عنوان پایگاهی برای ایجاد این وحدت و پکپارچگی نام برد. وی، نقش جشنواره های استانی را در ارتقای دانش روزنامه نگاران مثبت دانست و عنوان کرد: به طور قطع،  برگزاری این قبیل جشنواره ها می تواند با داوری و قضاوت منصفانه آثار و انتخاب بهترین ها در ارتقای دانش علمی  شرکت کنندگان پر رنگ باشد.

     مدیر خبرگزاری مهر خراسان رضوی، همچنین در باره عملکرد خانه مطبوعات استان گفت: دست اندرکاران خانه مطبوعات استان با بضاعتی که داشتند خیلی خوب عمل کردند واز عهده  اقداماتی که باید انجام دهند به خوبی برآمدند. از نظر من به عنوان یکی از مدیران خبرگزاری های استان،  فعالیت های آنان در طول این مدت کوتاه ستودنی است و امیدوارم در سال های آتی این روند ادامه داشته باشد.