:: ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :
 

1395/10/29 21:18:09
مدیر خانه مطبوعات استان و دبیر جشنواره تشریح کرد:
ارسال 1105 اثر به جشنواره مطبوعات خراسان رضوی
تعداد آثار ارسالی به اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری خراسان رضوی به بیش از 1100 اثر رسید.

تعداد آثار ارسالی به اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری خراسان رضوی به بیش از 1100 اثر رسید. مدیر خانه مطبوعات خراسان رضوی با اعلام این مطلب به خبرنگار ما گفت: با پایان یافتن مهلت اعلامی و نیز مهلت تمدید شده مجوع آثار شرکت کنندگان در پایان وقت روز گذشته به هزار و 105 اثر رسید. مهندس «مجتبی نوریان» با تشکر از حضور پر شور اصحاب رسانه در این رخداد رسانه ای افزود: البته سهم خراسان رضوی به عنوان قطب مطبوعاتی کشور بیش از این است اما شیوه نامه اجرایی جشنواره ها که به استان ها ابلاغ شده است مانع شرکت خبرنگاران غیر بیمه ای شد. بنابراین نباید آثار ارسالی را تمام و کمال حساب کرد چرا که جای اصحاب رسانه که بیمه نیستند در این مجموعه خالی است.

مشارکت بی نظیر اصحاب رسانه از جشنواره

به گفته وی اگر در برگزاری غیر از شیوه نامه عمل می شد مورد تایید وزارت ارشاد نبود و چه بسا به جشنواره ای داخلی تبدیل و به همان نسبت از سطح پایین تری برخوردار می شد حال آن که این جشنواره در حکم جشنواره سراسری اما به صورت استانی مورد قبول وزارت ارشاد است. وی ادامه داد: البته در مدت و مهلت ارسال آثار از سوی دبیرخانه جشنواره و نیز برخی خبرنگاران پیگیری هایی برای امکان حضور اصحاب رسانه غیر بیمه ای انجام شد اما همواره پاسخ مسئولان امر، عمل به شیوه نامه ارسالی و تاکید بر بیمه خبرنگاران از سوی رسانه ها بود. دبیر اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری خراسان رضوی در عین حال مشارکت رسانه های مرکز استان و حتی شهرستان ها را به ویژه در روزهای پایانی بی نظیر توصیف و از توجه مدیران رسانه ها به اطلاع رسانی، حضور و تشویق و ترغیب همکاران خود تقدیر و تصریح کرد: این استقبال، نشان از جای خالی فضایی برای رقابت حرفه ای است که خوشبختانه خانه مطبوعات خراسان رضوی با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی توانست آن را به سرانجام برساند.

جزییات آثار بخش های اصلی و ویژه

وی درباره  آثار بخش های مختلف جشنواره گفت: جشنواره در 8 بخش اصلی شامل مقاله، سرمقاله و یادداشت، خبر، مصاحبه، گزارش، تیتر، عکس و صفحه آرایی و بخش ویژه مشهد 2017، پایتخت فرهنگی جهان اسلام از 11 دی ماه آغاز شد و تا 26 دی ماه ادامه یافت که با دو روز تمدید، اصحاب رسانه فرصتی 17 روزه برای ارسال آثار داشتند. وی اظهار کرد: بیشترین آثار بخش اصلی مربوط به گزارش با 291 اثر بود و پس از آن سرمقاله و یادداشت با 167، تیتر با 165، مصاحبه با 141، عکس با 126، صفحه آرایی با 91، مقاله با 41 و خبر با 35 اثر در رده های بعدی استقبال بود و در بخش ویژه (مشهد 2017؛ پایتخت فرهنگی جهان اسلام) هم 48 اثر به دبریخانه جشنواره ارسال شد. به گفته وی البته از میان آثارارسالی، 56 اثر از راهیابی به مرحله داوری باز ماند و بقیه برای آثار در اختیار داوران قرار گرفت. نوریان افزود: تلاش می شود جشنواره در کمتر از یک ماه جمع بندی و در بهمن ماه 95 طی مراسمی از برگزیدگان آن تجلیل شود.