:: ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :
 

1395/10/30 22:40:37
گزارشگر برتر دو دوره جشنواره مطبوعات کشور:
جشنواره مطبوعات خراسان رضوی جان تازه ای به کالبد فرسوده خبری استان داد
جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری خراسان رضوی جان تازه ای به کالبد فرسوده خبری استان داد.

جشنواره مطبوعات خراسان رضوی با ایجاد فضای رقابتی، جان تازه ای به کالبد فرسوده خبری استان داد. گزارشگر برتر سال های ۸۸ و ۹۲ جشنواره سراسری مطبوعات کشور با بیان این مطلب درگفت گو با ستاد خبری اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری خراسان رضوی گفت: جامعه خبری و خبرنگاران این استان بزرگ، پویا و پر خبر، متاسفانه دچار روزمرگی شده است و از اطلاعات و تجربه کم رنج می برد به گونه ای که کار حرفه ای به شدت دچار لطمه شده است.
«مجید رضا فکری» افزود: اتفاقات خجسته ای چون جشنواره های استانی می تواند این رخوت و فرسودگی را کنار بزند و با ایجاد فضای سالم رقابتی، جان تازه ای به کالبد فرسوده خبری استان بدهد. وی در پاسخ به این که اهمیت جشنواره های استانی در چیست؟ افزود: بهانه هایی از این دست می تواند انگیزه ای باشد برای خبرنگاران جوان و تازه کار استان که دانش خود را به روز کنند و آن را ارتقا بخشند چرا که مدت هاست به شدت نگران بنیه علمی و عملی همکاران تازه کار و حتی برخی قدیمی ترها هستم.
وی، درباره جایگاه رسانه های استان گفت: می توان 2 پاسخ متفاوت به این سوال داد اول آنچه که دوست داریم باشد، دوم آنچه که واقعا هست و آنچه که در واقعیت مشاهده می کنیم این است که رقابت مطبوعاتی در استان به معنای واقعی وجود ندارد و فاصله ها از زمین تا آسمان است. متاسفانه به خصوص خبرگزاری ها به دلایل مختلف روز به روز بیش از پیش از  کار حرفه ای و جذاب فاصله می گیرند و دوم این که تا زمانی که الفبای کار را در دنیای حرفه ای نیاموزیم نمی توانیم از جایگاه و ضریب نفوذ صحبت کنیم.
وی درباره عملکرد خانه مطبوعات استان تصریح کرد: خانه مطبوعات خراسان رضوی طی 2 سال اخیر به چشم آمده است. فعالیت هایش بخشی از قوت آن است و بازتاب دادن این فعالیت ها بخشی دیگر که امروز برگزاری نخستین جشنواره مطبوعات استان هم یکی از این دستاوردهاست.
«فکری»خاطر نشان کرد: شاید در خانه مطبوعات در دوره های گذشته نیز اقدامات خوبی انجام شده ولی اطلاع رسانیدر این باره صورت نگرفته است اما اکنون با استفاده از قابلیت های موجود، خانه مطبوعات به نمادی پویا ،فعال و شناخته شده بدل شده است که البته هنوز جای بسیاری از کارها خالی است.