:: ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :
 

1395/11/01 21:12:18
رییس هیئت داوران جشنواره:
جشنواره مطبوعات خراسان رضوی برگ زرینی در کارنامه خانه مطبوعات است
برگزاری اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری خراسان رضوی برگ زرینی در کارنامه خانه مطبوعات استان است.

     برگزاری نخستین جشنواره مطبوعات برگ زرینی از اهداف بلند مدت خانه مطبوعات استان است. رئیس هیئت داوران نخستین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری خراسان رضوی در گفت و گو با ستاد خبری این جشنواره گفت: جشنواره مطبوعات نقش ارزشمندی در ارتقای کمی و کیفی، پویایی، جهت دهی مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری دارد. مهندس سید «جلال فیاضی» با اشاره به اهداف سازماندهی شدهخانهمطبوعات استان در برگزاری جشنواره مطبوعات افزود:خانه مطبوعات به عنوان یک اتحادیه صنفی برای ارتقای سطح علمی، دانش افزایی و بالندگی خبرنگاران و پرورش استعدادهای خبری در جهت حرکت رو به رشد مطبوعات استان گام موثری برداشته است و در مجموع رسانه های کشور و استان در سال های اخیر روند رو به رشدی را با توجه به موضوعات متنوع جامعه پشت سر گذاشته اند.

     وی با اشاره به داوری در 3 دوره جشنواره مطبوعات کشور اضافه کرد: در هر دوره ای که به عنوان داور حضور داشتم شاهد ارتقای کیفی نشریات و همچنین توانایی، پختگی خبرنگاران استانی و منطقه ای بودم که دورنمای روزهای خوبی را در میان اصحاب قلم در دفاع از ارزش های ادبی جامعه در بر دارد. وی خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره مطبوعات چراغ راه هدایتی برای مطبوعات استان در تمام بخش های موضوعی، فکری، آموزشی، تنوع تیترهای تاثیر گذار، ارتقای دانش روزنامه نگاری اهالی مطبوعات، پرورش استعدادهای جوان و هدایت مطبوعات به سمت رفع نیازهای جامعه است.
وی یاد آورشد: جشنواره مطبوعات در واقع حلقه مفقوده مطبوعات برای مشارکت نشریات استانی، محلی و منطقه ای بود که به شکر خدا با پیگیری های مستمرخانه مطبوعات استان به بار نشست و امروز شاهد برگزاری نخستین جشنواره مطبوعات استان هستیم.
     عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات استان در پاسخ به این که هدف خانه مطبوعات از برگزاری این جشنواره چیست؟گفت: معرفی و نقد مطبوعات خراسان رضوی با داران بودن 2 روزنامه قوی سراسری و یک روزنامه استانی، یک روزنامه شهری و مجموعه ای از هفته نامه، ماهنامه، فصلنامه،خبرگزاری و پایگاه های خبری که در عرصه قلم فعالیت می کنند از دغدغه های مطرح شده در جلسات خانه مطبوعات استان بودکه باید در تمام موارد مورد توجه قرار می گرفت. بر همین اساس تصمیم گرفته شد شرایط پیگیری مطالبات جامعه مطبوعاتی استان را فراهم کنیم چرا که معتقدیم در این راستا برگزاری جشنواره مطبوعات و در حاشیه آن کلاس های آموزش حرفه ای روزنامه نگاری می تواند چراغ راه هدایتی برای اهالی قلم و نشریات جوان استان باشد.
وی برگزاری جشنواره مطبوعات را نشاط مطبوعاتی دانست و گفت: اجتماع همکاران مطبوعاتی در کنار هم می تواند رقابت ها را تبدیل به دوستی و رفاقت کند و این موضوع برای هم افزایی، رشد و بالندگی جامعه اهمیت فراوانی دارد.
     فیاضی، ابراز امیدواری کرد:جشنواره مطبوعات رقابت سالم بین نشریات خراسان رضوی را فراهم کند و با مشارکت روزنامه ها، هفته نامه ها و پایگاه های خبری استان و شهرستان ها آثار این خبرنگاران در ترازوی سنجش داوری قرار گیرد و با گزینش بهترین ها در نهایت شرایط ارتقای کیفی نشریات را فراهم کنیم.  وی یاد آور شد: می توانیم با معرفی برترین های مطبوعات استان به جامعه مطبوعاتی کشور نشان دهیم که نه تنها پیشینه تاریخی و ادبی خود را حفظ کردهایم بلکه در جهت رشد و توسعه مطبوعاتی حرکتی رو به جلو را در پیش گرفته ایم که با همت اهالی قلم در استان این حرکت تداوم و استمرار یابد. وی درباره جایگاه مطبوعات استان نسبت به نشریات کشوری گفت: نشریات استان طی سال های اخیر به لحاظ کمی و کیفی مطبوعاتی موقعیت و جایگاه بالایی در میان رسانه های کشور کسب کرده است و با داشتن روزنامه نگاران حرفه ای به سمت برترین نشریات کشور گام برداشته است و به درستی می توان اذعان کرد قطب دوم رسانه ای کشور هستیم.