:: ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :
 

1395/11/04 22:57:05
داور جشنواره مطبوعات استان در گفت و گو با ستاد جشنواره مطرح کرد:
جشنواره مطبوعات خراسان رضوی رستاخیز قلمداران
جشنواره های مطبوعات از جمله جشنواره خراسان رضوی، المپیک و رستاخیز انگیزه در بین قلم ها و قلمداران است.

     جشنواره های مطبوعات از جمله جشنواره خراسان رضوی، المپیک و رستاخیز انگیزه در بین قلم ها و قلمداران است. داور اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری خراسان رضوی در گفت وگو با ستاد خبری این جشنواره گفت: خانه مطبوعات در راستای اهداف خود باید به گونه ای در میان جامعه رسانه ای ورود پیدا و برای خود در سال یک گردش حرفه ای تعریف کند و بکوشد آثار خود را در تراز کارهای حرفه ای به انجام رساند و هر اثری که امضای شان را پای خود دارد بهتر از روز قبل باشد و آن را به جامعه معرفی کند. «غلامرضا بنی اسدی» درباره اهمیت برگزاری جشنواره مطبوعات افزود: این جشنواره به نوعی مسابقه سطح بالای حرفه ای خبرنگاران است و روشن است که مسابقه، خود عامل انگیزشی برای صاحب توانان هر عرصه است و در این عرصه است که عیار افراد به سنجش کشیده می شود. افراد صاحب رتبه در یک آغاز دیگر قرار می گیرند بسان نقطه، سرخط! دیگران هم تلاش می کنند با تاسی به آنان کار خود را ارتقا دهند تا در جایگاه آنان بنشینند.

جشنواره مطبوعات مشابه المپیک ها

     وی درباره مقایسه جشنواره های سراسری و استانی گفت: برگزاری جشنواره های سراسری با توجه به گستردگی خود، جشنواره موضوعی و خاص است اما جشنواره استانی که برای نخستین بار به همت خانه مطبوعات خراسان رضوی برگزار می شود در گستره حرفه رسانه است وسیع و پر فراز و فرود بنابراین توفیق در جشنواره مطبوعات استان در کلاس بالاتری از دیگر جشنواره ها قرار دارد.عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی و نفر برتر جشنواره های متعدد استانی و کشور، برگزاری جشنواره مطبوعات در ایجاد انگیزه برای روزنامه نگاران را مهم تلقی و تصریح کرد: انگیزه با زندگی حرفه ای خبرنگار همزاد است اما می توان آن را به شیوه های گوناگون تشویقی تقویت کرد که یکی از موفق ترین شیوه ها همین برگزاری جشنواره های حرفه ای است که حالا به تدبیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خانه های مطبوعات استان ها واگذار شده است که به نوعی می توان آن را با المپیک ها مشابه سازی کردوی خاطر نشان کرد: ما خبرنگاران باید کار را به سمت حرفه ای تر شدن پیش ببریم و برای رسانه فقط کارکرد رسانه قائل باشیم تا کسی جرات نکند از این ابزار توسعه آگاهی، در خدمت خود استفاده کند. پیشنهادی هم به مسئولان که برای ارتقای نقد و شناسایی ظرفیت ها به رسانه ها اعتماد و اتکا کنند و با به رسمیت شناختن رکن چهارم دموکراسی برای رسیدن خود و رساندن جامعه تلاش کنند.

همدلی تیم هیئت مدیره خانه مطبوعات و بازرسان

     بنی اسدی، عملکرد خانه مطبوعات استان طی 2 سال فعالیت را مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: برای تعریف عملکرد ها باید یک تراز را در نظر داشت. اگر عملکرد این دوره خانه را با تراز دوره های پیشین بسنجیم، خانه مطبوعات استان را در اوج موفقیت می بینم اما اگر با ظرفیت های هیئت مدیره و شان خبرنگاران بسنجیم باید گفت تا حد مطلوب فاصله داریم هر چند وضع موجود ما هم قابل احترام است. با توجه به فقر امکانات و ناهمراهی مسئولان و دست خالی، کارها خوب و کارنامه درخشان است. به مراسم برگزار شده روز خبرنگار و اردوها نگاه کنیم عیار کار به چشم می آید. وی ادامه داد: البته باید خدا قوت گفت به مدیر پر تلاش خانه جناب مهندس نوریان که حق مطلب را ادا و قدردانی کرد از یاور همیشه همراه و موثر جناب آریانی که گره های فراوانی را گشود و حمایت همه جانبه آقای دکتر احدیان و مهندس فیاضی و همراهی جناب هاشمی و حاتمی و بازرسان محترم حسینی و رضایی، که تیم همدلی شکل دادند و توانستند از هیچ، همه چیز بسازند.