:: ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :
 

1395/11/05 21:13:02
مدیر مسئول پایگاه خبری صبح مشهد در گفت و گو با ستاد جشنواره مطبوعات:
برگزاری جشنواره مطبوعات خراسان رضوی نخبه پروری رسانه ای است
برگزاری جشنواره مطبوعات خراسان رضوی هم زمان با معرفی مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام یک رویداد بزرگی است که می تواند به نخبه پروری رسانه های استان منجر شود.

     برگزاری جشنواره مطبوعات خراسان رضوی هم زمان با معرفی مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و فرارسیدن ایام مبارک دهه فجر یک رویداد بزرگی است که می تواند به نخبه پروری رسانه های استان منجر شود. مدیر مسئول پایگاه خبری صبح مشهد در گفت و گو با ستاد اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری خراسان رضوی گفت: خانه مطبوعات می تواند با معرفی ظرفیت های استان، جایگاه خرد و گفتمان ورزی در جامعه مطبوعاتی استان را مطرح کند و در این راستا جشنواره مطبوعات به عنوان یک گنجینه با حفظ این آثار به غنای فرهنگی جامعه کمک خواهد کرد.

     سید «محمد محمدی ابرده» افزود: معرفی ظرفیت ها و موضوعات مطرخ شده  در آثار و اندیشه خبرنگاران متعدد که با حضور خود در این جشنواره به غنای فرهنگی جامعه کمک و یاری رسانده اند نوید رشد، توسعه اندیشه و افکار نخبه در موضوعات متفاوت اجتماعی است. وی درباره جایگاه مطبوعات خراسان رضوی یاد آورشد: رسانه های استان از نظر آمار کمی، قابل توجه هستند اما از نظر کیفی هنوز نتوانسته ایم به جایگاه واقعی خود دست یابیم و امیدواریم که خانه مطبوعات استان با برگزاری کلاس های آموزش حرفه ای در ارتقای سطح اندیشه ای و فکری خبرنگاران فعال رسانه ها تاثیر گذار باشد.وی ادامه داد باید در عرصه مطبوعات به این باور برسیم و خودمان را باور کنیم که می توانیم  سهم خود را از رسانه های ملی مطالبه کنیم.

خاطرات خوش خانه مطبوعات برای اصحاب قلم

     وی درباره عملکرد خانه مطبوعات استان گفت: فعالیت های 2 ساله اخیر نسبت به گذشته متفاوت و چشمگیرتر بوده است و با حضور دکتر احدیان به عنوان رئیس هیئت مدیره و همچنین مرد با سابقه رسانه جلال فیاضی، مهندس نوریان مدیر خانه مطبوعات و سایر اهل قلم در قالب یک تیم عملیاتی رسانه انصافا خاطرات خوشی را برای اصحاب قلم استان رقم زدند. مدیر مسئول صبح مشهد یاد آور شد: خانه مطبوعات استان با برگزاری اردوهای تفریحی، کلاس های آموزش رسانه و برگزاری جشنواره مطبوعات که اهمیت آن در جامعه رسانه ای استان احساس می شد گام های بلندی برای ارتقای فرهنگ رسانه ای استان برداشت و امیدوارم این تلاش ها با حضور همه اهالی مطبوعات در برنامه های مختلف ارج نهاده شود.