:: ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :
 

1395/11/06 23:22:11
سرپرست دنیای اقتصاد خراسان رضوی در گفت و گو با ستاد جشنواره:
جشنواره مطبوعات خراسان رضوی جسارت خبرنگاران را افزایش می دهد
جشنواره مطبوعات خراسان رضوی می تواند نکات مثبت و منفی رسانه ها را ارزیابی کند و توان چالشی و جسارت خبرنگاران را در برخوردها و جلسات خبری افزایش دهد.

     جشنواره مطبوعات خراسان رضوی با توجه به اهمیت آن می تواند نکات مثبت و منفی رسانه ها را ارزیابی کند و توان چالشی و جسارت خبرنگاران را در برخوردها و جلسات خبری افزایش دهد. سرپرست روزنامه دنیای اقتصاد در شرق کشور د رگفت و گو با ستاد اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری خراسان رضوی گفت: جشنواره ها باید به سمتی حرکت کنند که مطبوعات را در رقابت با تکنولوژی روز و شبکه های قارچ گونه اجتماعی یاری رسانند. «شنهاز رمارم» افزود: خانه مطبوعات هر قدمی که برای تقویت و جایگاه نشریات در جامعه بردارد در واقع کمک به جامعه و رشد فرهنگی جامعه خواهد بود و ادامه کار آنان را آسان تر و مسیر راه را هموار می کند و اگر برنامه ریزی مدون و درستی انجام شود قطعا برگزاری جشنواره ها می تواند در ارتقای علمی و سطح دانش خبرنگان موثر واقع شود و بازتاب و بازخورد این اقدام در جامعه نمود داشته باشد.

جشنواره مطبوعات انگیزه ها را بالا می برد

     وی رسانه های استان را متمایز از مطبوعات استان های دیگر دانست و گفت: پیشینه فرهنگی و تاریخی مطبوعات خراسان رضوی، نشان از قدمت و اثر گذاری مطبوعات استان دارد و خبرنگاران حرفه ای و خلاق و با انگیزه مطرح کشور انگشت نمای مطبوعات هستند که باید از این ظرفیت ها برای ارتقای دانش علمی خبرنگاران جوان بهره برد. وی ادامه داد: خانه مطبوعات با برگزاری این جشنواره انگیزه خبرنگاران محلی و منطقه ای را افزایش می دهد و انگیزه آنان را برای به روز شدن و بررسی آثاری که ارسال کرده اند و حتی پذیرفته نشده است د رجهت رفع نواقص آن پیگیر خواهند بود. تا جایی که اطلاع دارم همکاران من در روزنامه دنیای اقتصاد مشارکت مستمر و خوبی با خانه مطبوعات استان دارند که امیدوارم با حضور در کلاس های حرفه ای خانه مطبوعات و جشنواره هایی از این قبیل  موفق باشند.

عملکرد خانه مطبوعات باید رسانه ای شود

     رمارم، فعالیت حانه مطبوعات استان را طی 2 سال اخیر ستود و گفت: مهندس نوریان مدیر خانه مطبوعات تماس هایی با من داشته و ابرار تمایل کرده بود که جلساتی را در دفتر دنیای اقتصاد برگزار کنیم که متاسفانه به دلیل مشغله کاری زیاد من این امر محقق نشد اما دورادور از فعایت های خانه مطبوعات در برگزاری کلاس های حرفه ای روزنامه نگاری، اردوهای تفریحی و همین جشنواره مطبوعات اطلاع دارم و خوشحالم که برای نخستین بار شاهد برگزاری جشنواره مطبوعات در استان هستم و از خداوند آروزی توفیق و موفقیت برای دست اندرکاران خانه مطبوعات را دارم. وی البته انتقادی هم از خانه مطبوعات مطرح و تصریح کرد: بازتاب و بازخورد عملکرد خانه مطبوعات باید در رسانه ها ی استان بیش از آنچه که مطرح است منعکس شود.