:: ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :
 

1395/11/08 20:36:55
مسئول خبرگزاری آنا و خبرگزاری ایسکانیوز استان در گفت وگو با ستاد جشنواره مطبوعات استان مطرح کرد:
حضور موثر در جشنواره خراسان رضوی سبب ارتقای مطبوعات استان می شود
حضور پرشور و موثر مطبوعات و خبرنگاران در جشنواره موجب تقویت و ارتقای روزافزون مطبوعات استان می شود.

     حضور پرشور و موثر مطبوعات و خبرنگاران در جشنواره موجب تقویت و ارتقای روزافزون مطبوعات استان می شود. مسئول خبرگزاری های آنا و ایسکانیوز استان در گفت و گو با ستاد اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری و پایگاه های خبری خراسان رضوی گفت: خانه مطبوعات خراسان رضوی در کنار برگزاری جشنواره مطبوعات باید موضوع روزنامه خوانی را به یک مطالبه عمومی تبدیل کند و برای دستیابی به این مطالبه عمومی در یک برنامه ریزی مدون و جامع برای نشریات استان عملکرد راهبردی داشته باشد. وی افزود: تبدیل روزنامه خوانی به مطالبه عمومی و یک نیاز عمومی با توجه به رشد روز افزون شبکه های اجتماعی و اطلاع رسانی آسان با حداقل هزینه بسیار دشوار و نیازمند برنامه ریزی و اقدامات راهبردی است اما به طور قطع می توان به راه حل هایی رسید. وی ادامه داد: به طور مثال یکی از بهترین راه ها تقویت تولیدات خبری و تهیه گزارش های اختصاصی از مطالبات، نیازها و خلاءهای اطلاع رسانی روزمره مردم در مطبوعات است، هرگاه مردم احساس کنند در مطبوعات حرف جدید و مطالبه و دغدغه ای مطرح شده است که مانند آن را در شبکه های اجتماعی نخواهند دید قطعا پیگیر می شوند و به طور مستمر آن را در مطبوعات دنبال خواهند کرد.

اهداف مهم جشنواره

    مسئول خبرگزاری های آنا و ایسکانیوز در خراسان رضوی، درباره اهمیت برگزاری جشنواره های استانی افزود: از اهداف اصلی و مهم برگزاری جشنواره مطبوعات خراسان رضوی می توان به ایجاد روحیه تعامل و همکاری بین مطبوعات استان، ایجاد رقابت سالم بین جامعه رسانه‌ای استان، شناخت استعدادها و توانمندی های مطبوعات و فعالان این حوزه، شناسایی مطبوعات و خبرگزاری‌های قوی و ضعیف استان، تقویت روحیه جمعی، ارتقای دانش رسانه‌ای و توجه بیش از پیش به نشریات محلی دانست. وی ادامه داد: خانه مطبوعات استان می تواند با توجه به ظرفیت و توانایی که دارد در حاشیه جشنواره کارگاه ها و ورکشاپ های تخصصی را مد نظر قرار دهد. وی یاد آور شد: اهمیت برگزاری نخستین جشنواره استانی در خراسان رضوی بیش از پیش نمایان است و حضور پرشور و موثر مطبوعات و خبرنگاران در جشنواره موجب تقویت و ارتقای روزافزون مطبوعات استان و توسعه و پیشرفت فرهنگی، سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و هنری استان می شود .

رضایت اکثر اعضا از عملکرد خانه مطبوعات

     خالقی، درباره عملکرد 2 ساله هیئت مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی گفت: به حمدا... خانه مطبوعات استان در دوره فعالیت هیئت مدیره فعلی، پیشرفت بسیار چشمگیر و تاثیرگذاری داشته است و شاهد رشد روز افزون اقدامات صنفی و رفاهی خانه مطبوعات نسبت به قبل هستیم که رضایت اکثر اعضا نشان دهنده این امر است و جا دارد قدردانی ویژه و خدا قوتی عرض کنم به تمامی دوستان عزیز هیئت مدیره و مدیر عامل خانه مطبوعات که برایشان آرزوی توفیقات روزافزون دارم .